BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ismeretlen tettes ellen tett feljelentést a CÖF a kitiltási ügyben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ismeretlen tettes ellen megtette feljelentését a Civil Összefogás Fórum, amiért nem jelentették az Egyesült Államok által elrendelt beutazási tilalommal összefüggő, a tudomásukra jutott korrupciós bűncselekményt - közölte a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány az MTI-vel.

Ifjabb Lomnici Zoltán, a CÖF szóvivője tegnap beszélt arról, hogy a magyar törvények szerint nemcsak a korrupció büntetendő, hanem az is, ha valaki elmulasztja bejelenteni a tudomására jutott korrupciós cselekményt. Az amerikaiak ezt nem tették meg a kitiltási ügyben - hangsúlyozta a szóvivő.

Erre reagálva André Goodfriend, az Egyesült Államok budapesti ügyvivője - Twitter-üzenetében azt írta: , hogy a Bécsi Egyezmény "mindig hasznos olvasmány diplomáciatörténeti szempontból", valamint a nemzetközi kapcsolatok alapjainak ismeretéhez is.

A CÖF-CÖKA pénteki közleményében kiemelte: ismeretlen tettes ellen tették meg a feljelentést, ezért - mint fogalmaztak - "számunkra érthetetlen, miért helyezi az ügyvivő úr saját magát a célkeresztbe, és miért vonul rögtön diplomáciai védettsége sánca mögé".

Az MTI megkereste az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálatát, valamint a Központi Nyomozó Főügyészséget, és mindkét helyen arról tájékoztatták, hogy péntek délelőtt még nem érkezett meg a feljelentés.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.