A világban tapasztalható tömeges kormányzati megfigyelési programok veszélyeztetik az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában és az Emberi Jogok Európai Egyezményében szabályozott alapvető emberi jogokat. Amikor jogsértés történik, a polgárok igazságszolgáltatásba és a jogállamiságba vetett hite rendül meg.
„Az Európai Ügyvédi Kamarák Tanácsa hosszú évek azon fáradozik, hogy a társadalomban fenntartsák és megvédjék a jogállamiságot. Az ügyfelek adatainak védelme, az ügyvéd-ügyfél kommunikáció bizalmassága, titkossága ilyen esetekben kulcsszerepet kap. Mindezek miatt olyan egységes adatvédelmi rendszert szeretnénk kiépíteni, amely minden uniós állampolgárnak biztosítja, hogy alapvető jogaik a mai digitális korban is védettek legyenek.” – foglalta össze Réti László, a Budapesti Ügyvédi Kamara, az Európai Ügyvédek Napját lebonyolító szervezet elnöke.
Az elmúlt években a CCBE több ajánlást is megfogalmazott az Európai Unió tagállamainak, hogy azok miként javítsák nemzeti szabályozásukat a szakmai titoktartási kötelezettség alatt álló polgári adatok jobb védelme érdekében. Többek között felkérték az Európai Bizottságot, hogy biztosítsa azt, hogy a lehallgatásra vonatkozó nemzeti szabályozási rendszereknek garantálnia kell a szakmai titoktartás körébe tartozó adatok és egyéb bizonyítékok sértetlenségét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.