BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tovább dagad a doppingbotrány, több tucat sportolót tiltottak el

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A Nemzetközi Atlétikai Szövetség huszonnyolc sportolót tiltott el doppingolás miatt, miután újra megvizsgálták a 2005-ös, valamint a 2007-es világbajnokságon leadott mintáikat.

Jogi okokra hivatkozva a gyanús mintát adók egyikét sem nevezték meg.

Egy másfél hete kiszivárgott jelentés szerint az elmúlt 14 év ötezer sportolójától származó 12 ezer vérmintát vizsgáltak újra. A Sunday Times és az ARD szerint a 2001 és 2012 között világbajnokságokon és olimpiákon nyert atlétikai érmek harmadát olyan sportolók nyerték, akik gyanús mintát adtak le - az nem derül ki ebből a megfogalmazásból, hogy a nagy versenyen vagy máskor vették le tőlük a doppinggyanús mintát. A 2012-es londoni olimpia tíz érme lett ilyen sportolóké a vádak szerint.

Több, mint nyolcszáz atlétát vádolnak azzal, hogy olyan vérmintát adtak le, amely - egy szakértő megfogalmazása szerint - "magas fokú doppinggyanút vet fel, vagy legalábbis abnormális".

A világ vérdoppingközpontjának Oroszországot nevezik - az ország érmeinek 80 százalékát gyanús mintát leadó sportolók szerezték. Kenya 18 érmét kérdőjelezi meg a vizsgálat.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.