BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nő a feszültség: bármikor bevethető rakétákat tesztelt Dél-Korea – Fotók!

A keddi, észak-koreai rakétakísérletre válaszul az amerikai és a dél-koreai hadsereg szerdán hadgyakorlatot hajtott végre Dél-Korea partjainál.

A keddi, észak-koreai rakétakísérletre válaszul az amerikai és a dél-koreai hadsereg szerdán hadgyakorlatot hajtott végre Dél-Korea partjainál, Atacms típusú amerikai harcászati és Hyunmoo típusú dél-koreai rakétarendszerekkel, amelyek – az amerikai hadsereg közleménye szerint – gyorsan bevethetők, és nagy pontosságú csapásokat tudnak végrehajtani Észak-Korea területén bármilyen időjárási viszonyok között.

A Dél-Koreában állomásozó amerikai haderő által közreadott képen egy MGM-140-es amerikai harcászati támadó rakétarendszerrel és egy dél-koreai Hjunmu II rakétavetővel rakétát lőnek ki a tenger felé egy dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlaton Dél-Korea keleti partvidékén 2017. július 5-én. Az előző nap a kommunista vezetésű Észak-Korea először lőtt ki kísérletképpen interkontinentális ballisztikus rakétát. Forrás: MTI/EPA/Nyolcadik hadsereg

 

A Dél-Koreában állomásozó amerikai haderő által közreadott képen egy MGM-140-es amerikai harcászati támadó rakétarendszerrel rakétát lőnek ki a tenger felé egy dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlaton Dél-Korea keleti partvidékén 2017. július 5-én. Az előző nap a kommunista vezetésű Észak-Korea először lőtt ki kísérletképpen interkontinentális ballisztikus rakétát.
Forrás: MTI/EPA/Nyolcadik hadsereg

 

A dél-koreai védelmi minisztérium által közreadott képen egy dél-koreai Hjunmu II rakétavetővel rakétát lőnek ki a tenger felé egy dél-koreai-amerikai közös hadgyakorlaton Dél-Korea keleti partvidékén 2017. július 5-én. Az előző nap a kommunista vezetésű Észak-Korea először lőtt ki kísérletképpen interkontinentális ballisztikus rakétát.
Forrás: MTI/AP/Dél-koreai védelmi minisztérium

 

Dél-koreai katonák egy K-1-es harckocsival egy évenkénti hadgyakorlaton az észak-koreai határ közelében fekvő Padzsuban 2017. július 5-én. Az előző nap a kommunista vezetésű Észak-Korea először lőtt ki kísérletképpen interkontinentális ballisztikus rakétát.
Forrás: MTI/AP/Ahn Jung Dzsun

A KCNA hivatalos phenjani hírügynökség szerdán idézte Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt, aki szerint országa nem fogja tárgyalóasztalnál megvitatni az atomfegyverek és ballisztikus rakéták témakörét, és nem mond le a nukleáris erők fejlesztéséről, amíg az Egyesült Államok nem vet véget ellenséges politikájának. Kim Dzsong Un „a jenkiknek függetlenség napja alkalmából adott ajándékcsomagnak” nevezte a rakétakísérletet.

„Észak-Korea stratégiai helyzete újabb szintre lépett annak köszönhetően, hogy az országnak van már atom- és hidrogénbombája, illetve interkontinentális ballisztikus rakétája is” – idézte Kim Dzsong Unt a KCNA, amely jelentésében azt is írta, hogy az országvezető személyesen tekintette meg a „nehéz atomtöltet hordozására képes rakéta” sikeres kipróbálását.

Az interkontinentális rakéta tesztjével Észak-Korea nagy előrelépést tett rakétaprogramjában. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy képes tömegpusztító fegyvert célba juttatni az Egyesült Államok területére, legalábbis egész Alaszka elérhetővé válik számára.

A nemzetközi közösség heves elutasítással reagált a rakétakísérletre. Hírügynökségek idézték szerdára virradóra António Guterres ENSZ-főtitkárt, aki ugyancsak határozottan elítélte a rakétakísérletet, és felszólította Phenjant, hogy vessen végett a provokatív cselekményeknek. Guterres is azt mondta, hogy Észak-Korea feltehetően interkontinentális ballisztikus rakétát tesztelt.

Észak-Korea mindössze néhány nappal az előtt lőtte ki legújabb rakétáját, hogy a világ legfejlettebb, valamint legjelentősebb feltörekvő országait és az Európai Uniót tömörítő G20-csoport Hamburgban tanácskozik, ahol arról is szó lesz, hogyan zabolázzák meg a phenjani fegyverkezést.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.