Mérgező gáz szabadult fel egy szabolcsi uszodában
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKilencen szenvedtek klórgázmérgezést az egyik nyíregyházi uszodában kedd délelőtt, hárman súlyosan, hatan pedig könnyebben megsérültek – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.
Dóka Imre elmondta, a Sóstói úton fekvő, a Bessenyei Hotel szomszédságában lévő létesítmény egyik helyiségében hypót és kénsavat öntöttek véletlenül össze, ekkor szabadult fel a mérgező gáz.
A helyszínre riasztott tűzoltók teljes légzésvédelmi felszerelésben három embert mentettek ki az épületből, a többieknek sikerült saját erejükből kimenekülni.


