Elindult a debreceni különleges orvos- és mentőcsoport
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA mentési munkálatok segítésére pénteken elindult Bejrútba a Debreceni Egyetem (DE) különleges orvos- és mentőcsoportja (DEKOM) – közölte a szervezet sajtószolgálata.

A külügyminisztériummal egyeztetve a Késmárky András vezette alakulat kötszereket, gyógyszereket, lélegeztetőgépet, orvosdiagnosztikai berendezéseket és egyéb gyógyászati segédeszközöket visz magával a keddi, nagy erejű robbanással érintett területre – írták.
A magyar orvos- és mentőcsoport tagjai előreláthatólag jövő csütörtökig segítik a mentési munkálatokat.


