BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Idén többet költenek a családok iskolakezdésre

Gyermekenként átlagosan 33 560 forintot terveznek elkölteni a szülők az idei iskolakezdésre, tavaly ez az összeg átlagosan 15 ezer és 25 ezer forint között mozgott – derült ki a Vatera online piactér felméréséből, amelyet 2020 júliusban végzett saját felhasználói körében. A 3203 válaszadó 13 százaléka 10 ezer forint alatti összegből vásárolja meg a kötelező iskolaszereket, és csak minden tizedik család hozza ki 10 ezer és 15 ezer forint közötti összegből a beszerzést.

Az online kérdőíves kutatásban részt vevők 26 százaléka 15 ezer és 25 ezer forintot áldoz a beiskolázásra gyermekenként, és még ennél is többen vannak – 29 százalék –, akik 25 ezer és 40 ezer forintot is hajlandók erre a célra szentelni. Majdnem minden negyedik ember – 22 százalék – még 40 ezer forintnál is többet tervez az iskolakezdésre fordítani, akadt olyan is, aki 600 ezer forintot ütemezett be a szeptemberi előkészületekre, ami egy teljes tanulószoba bútorokkal és informatikai eszközökkel való berendezéséhez reális összeg lehet.

A felmérés szerint az iskolakezdéshez szükséges termékek 79 százalékát inkább személyesen veszik meg a szülők. A hagyományos vásárlást preferálók kétharmada elsődlegesen azért választja a személyes beszerzést, mert van lehetőség megnézni, felpróbálni a megvásárolt dolgokat, harmaduk pedig a gyermekkel közös programnak tekinti a beszerző körutat. Ugyanakkor az esetek közel harmadában online veszik meg az iskolatáskákat, ilyenkor a vásárlók számára a legfontosabb szempont, hogy össze tudják hasonlítani az árakat, elkerülhetik a tolongást, valamint egyszerűen és célirányosan tudnak keresni.

A környezettudatosság és a költséghatékonyság egyre inkább jellemzi a családokat, mivel használt termékeket is keresnek, illetve eladják a fölöslegessé vált tanszereket.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.