BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kórházból üzent Böjte Csaba

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Jobban van a Budapesten kórházban ápolt Böjte Csaba

Böjte Csaba erdélyi ferences szerzetes, akit koronavírus-fertőzése miatt Budapesten kezelnek kórházban, november 22-én este a Facebook-oldalán videoüzenetben bátorította neveltjeit és kollégáit.

Istennek hála, jobban vagyok, remélem, ti is jól vagytok

– kezdte üzenetét a kórházból. A szerzetes invitálta a nézőket egy közös esti imára az orvosokért, a nevelőkért, különösképpen Cecíliáért, a zsombolyai házfőnökükért, de a Szent Cecíliáról elnevezett házukért is.

https://www.facebook.com/bojte.csaba.98/videos/1992712070870647

Böjte Csaba a múl héten számolt be arról, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztje, majd a ferences szerzetest egy budapesti kórházba kellett szállítani.

Csaba testvért budapesti kórházba szállították… Imádkozzunk mielőbbi gyógyulásáért!

– osztotta meg a hírt oldalán Frigyesy Ágnes újságíró és fotóriporter.

A ferences szerzetes korábban így írt betegségéről:

„Megvolt a koronavírus teszt és sajnos pozitív lett az eredmény! Ez a pozitív teszt azt mutatja, hogy nem csak a külvilágban, de már az én szervezetemben is konfliktus, háború zajlik!

Ezt a csetepatét én úgy érzékelem, hogy sokat köhécselek, fáradtabb vagyok és főleg nem mehetek az emberek közé, nem tarthatok szentmisét, valószínű, hogy nem is tudnék egy órácskát beszélni köhögés nélkül…..”

 

Címlapkép: MTI/Biró István

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.