BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szerbiában újra kötelező a maszkviselés az iskolákban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A szerb iskolák negyedében ismét kizárólag online, távoktatással zajlik a tanítás.

A romló járványügyi adatok miatt Szerbiában hétfőtől ismét mindenkinek kötelező maszkot viselni az oktatási intézményekben – döntött hétfőn az egészségügyi minisztérium. 

A tanév kezdetén szüntették meg az iskolákban a beoltott tanárok és diákok számára a kötelező maszkviselést, de alig két hét után újra kötelezővé teszik. 

A minisztérium döntése értelmében az ország iskoláinak negyedében – főleg a dél- és nyugat-szerbiai településeken, ahol nagyon magas a fertőzöttek száma – hétfőtől ismét kizárólag online, távoktatással zajlik a tanítás. 

Fotó: Anadolu Agency /AFP

A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában hétfőre 5003-mal, 816 912-re, Koszovóban 424-gyel, 157 002-re, Észak-Macedóniában 464-gyel, 183 535-re, Montenegróban 557-tel, 121 908-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 436-tal, 220 956-ra növekedett. 

A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában 28-cal, 7548-ra, Koszovóban 23-mal 2795-re, Észak-Macedóniában szintén 23-mal, 6260-ra, Montenegróban kettővel, 1800-ra, Bosznia-Hercegovinában pedig 17-tel, 9993-ra nőtt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.