A férfiaknál a kenyai Elisha Rotich, a nőknél pedig az etióp Tigist Memuye nyerte meg vasárnap a párizsi maratont.

Elisha Rotich (balra) és Tigist Memuye (jobbra) a párizsi maraton díjátadó-ünnepségén október 17-én. Fotó: Alain JOCARD / AFP

A 31 éves Rotich pályacsúcsot jelentő 2:04:21 órás idővel ért célba az etióp Hailemaryam Kiros és a szintén kenyai Hillary Kipsambu előtt.

Az előző rekordot a háromszoros olimpiai bajnok etióp Kenenisa Bekele tartotta 2014 óta 2:05:04-gyel.

A szintén 31 esztendős Memuye 2:26:12 órás idővel nyert, a dobogóra még két honfitársa, Yenenesh Dinkesa és Fantu Jimma állhatott fel. A koronavírus-járvány miatt áprilisról elhalasztott tavaly pedig elmaradt viadalon 145 ország 60 ezer futója állt rajthoz.