BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Pár ezer forintért repülhetünk Európa számos pontjára

A kontinens országai már a járványügyi korlátozások feloldását tervezik a gazdaság újjáélesztése érdekében.

Míg korábban az omikron variáns rendkívül gyors terjedése miatt az ünnepek előtt sorra törölték a járataikat a légitársaságok, számos európai ország már a járványügyi korlátozások feloldását tervezik, igaz még mindig kiugróan magas napi koronavírus-esetszámokat regisztrálnak a kontinensen.  

A francia kormány február elejétől már lazítana az otthoni munkavégzésre vonatkozó szabályokon, már életbe lépett oltási igazolvány a koronavírus ellen beoltottak számára,  így az igazolvánnyal rendelkezők hamarosan ismét mehetnek például éjszakai szórakozóhelyekre, étterembe vagy moziba. 

Közvetlen járattal 10 ezer forinttól már el lehet utazni Budapestről Párizsba, Marseille-be 19 ezer forintért, a távolabbi Nizzába 34 ezer forintért el lehet jutni

– derül ki a Skyscanner utazásszervező adataiból.  

A legolcsóbb utazási célpontok közé tartozik Olaszország: 

Milánóba 5 ezer, Nápolyba 9 ezer, Rómába 12 ezer forintért már el lehet repülni közvetlenül Budapestről a közismert fapados járatokkal.

Az országban oltottságtól függetlenül, az összes EU-s tagállamból, így a Magyarországról érkezőknek is kötelezővé válik a negatív teszteredmény felmutatása az Olaszországba történő belépéshez. Aki pedig síelni akar Olaszországban, annak felelősségbiztosítási kiegészítést kell kötnie, mert az olasz síterepeken január 1-től bevezették a síelők számára kötelező felelősségbiztosítást.

Fotó: Shutterstock

Az Egyesült Királyságban megszüntették a maszkviselési kötelezettséget és az oltási igazolást sem kell felmutatni az angliai intézményekbe való belépéskor. Ugyancsak megszűnt a maszkviselési kötelezettség a közösségi intézményekben, köztük a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban is.

Londonba 23 ezer forint körül már el lehet jutni, Manchesterbe már a legolcsóbb jegy 14 ezer forintba kerül a magyar fővárosból.

Skóciában, Walesben és Észak-Írországban az angliainál is szigorúbb intézkedések voltak érvényben, de a helyi kormányok az utóbbi napokban szintén sorra jelentik be a korlátozások, előírások visszavonását vagy jelentős enyhítését. 

Az emelkedő járványügyi adatok ellenére enyhített a koronavírus-járvány miatti korlátozásokon a holland kormány: a hetek óta tartó lezárások után, a kávézók, éttermek, bárok, mozik, múzeumok, sportstadionok újranyithatnak, és fogadhatnak koronavírus-igazolvánnyal rendelkező vendégeket. A vendéglátó egységeknek este 10-kor be kell zárniuk, a stadionok pedig befogadó kapacitásuk csak egyharmadát használhatják ki. 

Koppenhágába átszállással lehet a legolcsóbban eljutni: 22 ezer forintért lehet elutazni Budapestről, egy átszállással Litvániából. 

Az Eurowings a turizmus fellendülésére készül

A Lufthansa leányvállalata, az Eurowings idén erőteljes fellendülésre számít, és a következő 12 hónapban mintegy 750 új alkalmazottat – pilótát és légiutas-kísérőt – tervez tervez felvenni. 2021-ben a légitársaság azon kevesek egyike volt, akik alkalmazottakat vettek fel, akik közül sokan a Lufthansa csoport repülési tevékenységeiből érkeztek. „A Eurowings a jelenlegi omikron hullám ellenére erős utazási szezonra készül” – közölte a légitársaság. Az Eurowings munkaerő-állománya a koronavírus-járvány előtti körülbelül 3350-ről egy évvel korábbira körülbelül 2500-ra csökkent. A német rivális, a Condor szintén növeli a személyzetét, és 150 új légiutas-kísérőt és 180 új pilóta felvételét tervezi.

Csökkentette veszteségét, emelné jegyárait a Ryanair

Nyárig a járvány alapvetően befolyásolja a Ryanair működését, a főszezonra viszont kitisztulhat az ég.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.