Be kell építeni a művi terhességmegszakítást az orvostanhallgatók képzésébe Németországban a szövetségi kormány család-, idős-, nő- és ifjúságügyi minisztere szerint. 

Lisa Paus a Der Tagesspiegel című lap hétfői számában egy interjúban kiemelte, hogy az abortuszról szóló orvosi tájékoztatás büntetőjogi tiltásának eltörlését további lépéseknek kell követniük.

Mint mondta, nem szabad megállni, és következő lépésként az orvosképzés részévé kell tenni az abortusz orvostudományi módszereit. A Zöldek politikusa hozzátette, hogy el is kezdte már az egyeztetést erről az egészségügyi miniszterrel, a szociáldemokrata Karl Lauterbachhal.

A szövetségi parlament (Bundestag) júniusban törölte a büntető törvénykönyvből a 219a paragrafust, amely szerint a művi terhességmegszakítást végző orvosok ugyan tájékoztathatnak arról, hogy vállalnak ilyen beavatkozást, de részleteket nem hozhatnak nyilvánosságra.

Presentation of the key points paper on the self-determination law
Fotó: DPA Picture - Alliance via AFP

A törölt jogszabályhelyen használt megnevezés szerint a terhességmegszakítás reklámozásánák tiltásáról szóló paragrafus hatályon kívül helyezése volt a tavaly decemberben megalakult koalíció első nagyobb társadalompolitikai vállalkozása.

A koalíció legújabb projektje az úgynevezett önrendelkezési törvény, amely a transznemű emberek helyzetéről szóló jogszabályt váltja majd fel. 

A napokban bemutatott tervek szerint a jogszabály 14 éves kortól mindenkinek lehetővé teszi az úgynevezett jogi nemváltást, 

vagyis azt, hogy az anyakönyvi hivatalnál rendelkezzen neme és keresztneve megváltoztatásáról.

Lisa Paus az új reform indoklásaként elmondta, hogy a transznemű emberek helyzetéről szóló törvényt több mint negyven éve dolgozták ki, méghozzá abból kiindulva, hogy a transzneműség betegség, pedig időközben már az Egészségügyi Világszervezet úgy ítélte meg, hogy nem az.

Új irányt szab az amerikai közéletnek a legfelsőbb bíróság

Abortusz, fegyvertartás, klímaszabályozás – a legfelsőbb bíróság, ahol a konzervatívoknak van többségük, meghatározza a következő évek társadalmi vitáit.