BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Betiltaná a náci jelképeket Ausztrália

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A szélsőjobboldali tevékenység terjedése miatt lépne a kormány. Ausztrália a második világháborúban a szövetségesek oldalán harcolt.

Az ausztrál kormány a szélsőjobboldal erősödése miatt a náci jelképek betiltását fogja kezdeményezni – jelentette be csütörtökön Mark Dreyfus igazságügyi miniszter.

Ww2,German,Wehrmacht,Military,Insignia
A náci jelképek használatát és kereskedelmét is betiltaná az ausztrál kormány.
Fotó: Shutterstock

A legtöbb ausztrál államban már helyi szinten betiltották a náci jelképek használatát, de a szövetségi szintű törvény ennél is továbbmenne, és a náci jelképek kereskedelmét is megtiltaná.

Megnövekedett a szélsőjobboldali tevékenység. Azt gondoljuk, hogy ideje ebben a kérdésben szövetségi törvényt alkotni, amelyet a jövő héten terjesztek a parlament elé

– tudatta Dreyfus a Nine Network televízióban.

Ausztráliában nincs helye a gyűlöletnek és az erőszaknak

– szögezte le a miniszter.

A tervezett törvényjavaslat akár egy év börtönnel is sújtaná azokat, akik náci jelképet viselnek. A szabályok alól kivételt képezne a horogkereszt vallási, oktatási vagy művészi célú bemutatása.

Dreyfus a televízióban arra az álláspontra helyezkedett, hogy a neonácik száma nem jelentős Ausztráliában, de a belső elhárítás szerint az elmúlt három évben aggodalomra okot adó tevékenységeket végeztek.

Nagyon kevesen vannak, és remélem, hogy egyre kevesebben lesznek és végül el is tűnnek– zárta gondolatait a tárcavezető.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.