BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Komoly problémákat okoz a havazás a Balkánon

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Bosznia-Hercegovina egyes részein továbbra sincs áram a havazás miatt.

Bosznia-Hercegovina egyes részein még mindig nincs áram a havazás miatt, a boszniai Szerb Köztársaság területén viszont visszaállították az áramszolgáltatást, ám az utak többsége még mindig nehezen járható.

Scenic,View,Snow,Covered,City,Highway,Slippery,Mountain,Alpine,Road
havazás, autó, tél
Fotó: K-FK

Helyszíni jelentések szerint az ország északi és északnyugati részén a legsúlyosabb a helyzet, a hó teljes településeket zárt el a külvilágtól, és több helyen már három napja nincs áram, mert a nagy mennyiségű hó miatt nem tudják megközelíteni a leszakadt távvezetékeket.

Horvátországban is hasonló a helyzet, ott 48 embert kellett kimenteni a hó fogságából Lika térségében. A tengermelléken pedig vörös riasztást adtak ki az óránkénti 185 kilométer erősségű szél miatt.

A havazás az előrejelzések szerint pénteken eláll, így a hét végére javulhat a helyzet a nyugat-balkáni országban.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.