
Brüsszeli csúcsról jelentkezett a miniszterelnök: mégsem akkora az egyetértés – az EU-nak nincs pénze a háborúra
Orbán Viktor Brüsszelből jelentkezett, ahol furcsa helyzet alakult ki: miközben az amerikaiak hátat fordítanak Ukrajnának, az uniós vezetők nem tudják eldönteni, hogy folytassák a napok óta hangoztatott retorikájukat, és pénzelnék tovább Kijevet, vagy ők is visszavonulót fújjanak – írta a Magyar Nemzet.

Orbán Viktor a közösségi oldalán megosztott videóban arról beszélt Bohár Dániel újságírónak, hogy az uniós állam- és kormányfők meghallgatták Volodimir Zelenszkijt, és utána többen is kérdéseket tettek föl, hogy megértsék, mi zajlik a frontvonalon az orosz–ukrán háborúban és mik a tervei az ukrán elnöknek.
Azt tudom mondani, hogy a frontvonalon a helyzet változatlan, tehát folynak a harcok
– jelentette ki a miniszterelnök a brüsszeli csúcs szünetében. Orbán Viktor szerint azonban bizonytalan a helyzet: „Az amerikaiak világossá tették, hogy ők a támogatás mértékét jelentősen lecsökkentik, sőt bizonyos területeken megállították, és most azzal a kérdéssel küszködnek az európaiak, hogy akkor folytassa-e Ukrajna immáron kizárólagos európai támogatással a háborút”.
Orbán Viktor: Brüsszel háborús lázban ég
„És az európai vezetők többsége abba az irányba érvel, hogy ezt a háborút folytatni kell, Ukrajnának a háborút folytatni kell, úgy, hogy Európa nemcsak az eddigi terhet vállalja, hanem átvállalja az eddigi Amerika által fizetett pénzügyi és katonai terheket is" – magyarázta a miniszterelnök, majd hozzátette, hogy egy rövid szünet után ismét visszatérnek erre a témára, előtte azonban megtárgyalják a jövendőbeli európai biztonsági rendszerről szóló kérdéseket.
Ahogy arról a Magyar Nemzet korábban is beszámolt, egy tisztviselő a nemzetközi médiának arról beszélt, mi történt az ülésteremben, amikor az ukrán elnök vázolta a terveit. – Zelenszkij elnök üdvözölte az EU védelmi képességeinek fokozására irányuló kezdeményezéseket, és bátorította azok felhasználását Ukrajna katonai termelésének támogatására – fogalmazott a tisztviselő.
A békéről tárgyal Orbán Viktor Párizsban és Brüsszelben
Orbán Viktor Emmanuel Macron francia elnök meghívására utazik a francia fővárosba. Holnap a rendkívüli uniós csúcs egyik fő témája is Ukrajna lesz.






