Csütörtökön ismét bringás reggeli
A szervezők reggel 7 és 9 óra között minden kerékpárost finom reggelivel kínálnak a Könyves Kálmán körúti MÁV-székházzal szemben és a H7-es HÉV Boráros téri végállomásán.
Azok, akik részt vesznek egy helyszíni fotózáson és az online játékban, akár a MÁV új Instagram-oldalára is felkerülhetnek.

A MÁV-HÉV első alkalommal vesz részt a „bringás reggeli” programon,
Az eseményhez a HÉV Facebook-oldalán is lehet csatlakozni.
Az idén tizenhetedik alkalommal rendezik meg az Európai Mobilitási Hetet, amelynek célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. A korábbi évekhez hasonlóan a MÁV-csoport is csatlakozott a kezdeményezéshez. Az Európai Mobilitási Hét alatt a kerékpárosokat – a bringás reggelin kívül – díjmentes kerékpárszállítási akcióval, a forgalmi engedéllyel rendelkezőket pedig szeptember 22-én, az Autómentes Napon ingyenes utazási lehetőséggel várja a MÁV-START.
A MÁV-START és a GYSEV által az Európai Mobilitási Hét idejére kiadott díjmentes kerékpárjegyek valamennyi – erre alkalmas – hazai járaton igénybe vehetők. Ezek a jegyek a vonatokon pótdíjfizetési kötelezettség nélkül megválthatók az érvényes belföldi vasúti menetjegyek mellé, de interneten csak menetjeggyel együtt vehetők meg. (Az internetes vásárlókosárba helyezett jegyek számánál legfeljebb néggyel több díjmentes kerékpárjegy váltható.)


