Egy ingatlan-adásvételi szerződés, ha csak a kötelező elemeit nézzük, bőven elférne egy A4-es papírlapon, de a felek védelme érdekében érdemes minden pontot féleérthetetlenül rögzíteni – magyarázta Nagy Zoltán. Az ügyvéd hozzátette, hogy bármennyire is részletes egy ilyen dokumentum, sajnos így is bele lehet futni vitás helyzetekbe. Ez sok esetben azért van, mivel az ügyletben részt vevő felek nincsenek tisztában jogaikkal és kötelezettségeikkel.
A Négyzetméter új epizódját itt hallgathatják meg.
Az ingatlan-nyilvántartásról szóló törvényt az év elején módosította az Országgyűlés, de Nagy Zoltán megnyugtat mindenkit, hogy a január 15-i változásokkal csak az ügyvédeknek lesz dolguk, a feleket ezzel kapcsolatban többletkötelezettség nem terheli.
Az ügyvéd kiemelte a legnagyobb hibát, amelyet egy ingatlan-adásvétel során a felek el szoktak követni. A szerződés egyik biztosítéka a foglaló, ezt a fogalmat a többség ismeri. Amiről viszont sokan nem tudnak, az az, hogy a szerződéseket teljesíteni kell. Egy adásvételi szerződésből nem lehet csak úgy kiugrani, még akkor sem, ha a fél vállalja a foglaló elvesztését. Vagyis ez azt jelenti, hogy hiába jelzi a vevő vagy az eladó, hogy el akar állni az adásvételtől, a másik fél követelheti a szerződés teljesítését. Ezt a szabályt sokan nem ismerik, és kellemetlen pereskedéshez vezethet a tudatlanság. A jog nem ismerete azonban nem mentesít a betartása alól.
A korábbi podcastjeinket itt hallgathatják meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.