Már csak mintegy nyolcvan magánosításra szánt állami vállalat maradt Szerbiában, közöttük akadnak jól működő, nyereséges vállalatok is. A Simpo bútorgyár, a Yumco textilüzem, a pancsovai Petrohemija olajfinomító vagy a krusevaci kenőanyaggyár, a FAM, mind-mind olyan cég, amely évtizedekig igazi márkanévnek számított nemcsak Szerbiában, de a környező országokban is. A FAM iránt az amerikai Valvoline érdeklődik. A magánosítás még a kilencvenes évek elején, a többpártrendszer bevezetésével elkezdődött, de az egykori délszláv állam széthullása, a NATO-bombázás és más válságok lassították a folyamatot. Az utóbbi három évben viszont felgyorsultak az események, részben azért, mert az ország a Nemzetközi Valutaalappal kötött megállapodásokban kötelezte magát a privatizáció felgyorsítására.
A közelmúlt nagyobb volumenű sikeres privatizációi közül kiemelhető a Bor Bányászati és Kohászati Központ, amelyet a kínai Cecsin Mining vásárolt meg, valamint a belgrádi PKB mezőgazdasági holding, amelyet az Abu-Dzabiban alapított Al Dahráé lett.
Néhány magánosításra vonatkozó pályázati kiírás jelenleg is érvényben van. A valjevói Valjevska Pivara sörgyár, az Újvidéki Kikötő vagy az vízi objektumok és erőművek építésére specializálódott Hidrotehnika még megvásárolható.
A legnagyobb állami vállalat, az Elektroprivreda villanygazdaság esetében 2020-ra tervezik egy úgynevezett professzionális menedzsment kinevezését, ami sokak szerint a magánosítás irányába tett első lépésként fogható fel, de konkrét döntés erről egyelőre nem született.
A kilencvenes években és az ezredforduló után nagyon sok volt az úgynevezett sikertelen privatizáció, amikor egy-egy céget eleve azért vettek meg, hogy bezárják és feldarabolják, vagy amikor az új tulajdonos nem tartotta magát a szerződésben vállalt kötelezettséghez, és megszakították a folyamatot, de ezek a cégek rendre tönkre is mentek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.