Rekordáron, 8,3 millió fontért (mintegy 3,5 milliárd forint) vált meg Angelina Jolie március elején, a Christie’s londoni aukcióján egy ritka Winston Churchill-festménytől. A Koutoubia mecset tornya az egyetlen festmény, amelyet Churchill a második világháború alatt készített: 1943-ban festette, amikor részt vett egy konferencián Marrákesben. A kép előzetes becsértékét 1,5 és 2,5 millió font között határozták meg, de végül jóval a várakozások fölé ment az eladási ára. Árnövelő tényező volt a történelmi tárgyú, Korona című Netflix-sorozat, ahogy az is, hogy a festményt Brad Pitt vásárolta meg 2011-ben Angelina Jolie-nak. A képet eredetileg Franklin D. Roosevelt amerikai elnöknek ajándékozta Churchill. A Jolie–Pitt házaspár együttélésük alatt több értékes műtárgyat vásárolt. Kettőjük közül Brad Pitt maradt meg a műgyűjtésnél, neki most is 18 millió dollárt érő személyes gyűjteménye van, benne olyan mesterekkel, mint Schoony, Neo Rauch és Banksy.
Nick Orchard, a modern brit művészeti osztály vezetője elmondta, hogy ez az egyetlen darab az angol politikustól a második világháború időszakából. „Bármennyire szeretett is festeni, azokban az években mással volt elfoglalva. Ám Marokkóhoz különleges viszony fűzte, ezért szakított időt, hogy megörökítse a naplementét.” Churchill politikai karrierje mélypontján, egy családi nyaraláson kezdett festeni, és ez a hobbija egész életében vigaszt nyújtott neki. Sokáig Charles Morin álnéven írta alá a műveit, kezdetben akvarelleket festett, majd áttért az olajképekre. Kedvenc témáit többször is megfestette. A Christie’s árverésén Churchill két másik festménye is elkelt, a Jelenet Marrákesben 1,9 millió fontért, a Szent Pál-templomkert pedig közel 1,1 millióért.
A Modern Brit Művészet esti londoni aukció, amelyen Henry Moore szobrai és az elismert angol Lowry képei voltak a legfontosabb tételek, ugyancsak várakozáson felüli eredménnyel, 25,6 millió fonton zárt. Sok tétel ára haladta meg az előzetes becsértékét, például Henry Moore szobra, a Király és Királynő makettje 3 millió fontért kelt el az előzetesen várt 750 ezer font helyett. Több százezer fontot fizettek az 1976-ban elhunyt Stephen Lowry festményeiért is. A manchesteri születésű festő sosem volt főállású művész, lakbérbeszedőként dolgozott, munka után festett. Bár munkái naiv festészetnek tűnnek, esti iskolában tanult rajzolni és festeni. Általában öt színt használt a képein, és a városi munkásság életét ábrázolta. Nagy futballrajongó volt, számos képén megörökítette a meccseket. Az 1949-ben készült Futballmeccs című képe 5,6 millió fontért kelt el korábban. Most az Utcai jelenet 622 ezer, a Fiúfej 742 ezer fontot ért.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.