Negyedével gyengítette a hrivnyát az ukrán jegybank – tudatta a Reuters hírügynökség csütörtökön. Erre az országban dúló háború miatt volt szükség. A hrivnyát a dollárral szemben 46,5686-os árfolyamon rögzítették a továbbiakban.
Hiába a külföldi segélyek, az államcsőd szélén táncol UkrajnaAz ukrán jegybank bankópréssel igyekszik finanszírozni az ország működését. |
Az ukrán jegybank a döntését azzal indokolta, hogy a február 24-e óta tartó háború miatt átalakulnak az ukrán gazdaság alapjai, illetve a dollár is jelentősen erősödik a többi valutával szemben. A leértékeléssel újra helyzetbe jöhetnek az ukrán vállalatok és fokozhatja az ukrán gazdaság stabilitását is a háborús időszakban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.