A döntően magánszemélyek tulajdonában lévő BIF igazgatósága osztalék kifizetésére tesz javaslatot az évi rendes közgyűlésen, de ennek mértékéről még nem döntöttek -- tájékoztatta lapunkat Ungár András, a BIF igazgatóságának elnöke. A társaság a korábbi hat év során mindössze egyszer, az 1996-os esztendő után osztotta fel eredményének egy részét, de akkor is csak a névértékre vetítve 1,3 százalékos osztalékot fizetett.
A BIF tavaly 595 millió forintos adózott eredményt ért el, ami alig a fele az 1999-es bázisnak. Az eltérés abból fakad, hogy abban az évben két nagyobb ingatlant is értékesítettek, míg 2000-ben csak kisebb eszközértékesítésekből származott rendkívüli bevétel.
Napirendi pontként szerepel az értékcsökkenési leírás mértékének megváltoztatása is. A BIF 1998-ban tért át az addig használt 2 százalékos amortizációs kulcs helyett a maximális 10 százalékra az ingatlanok értékének leírása során. A tervezett csökkentés azzal magyarázható, hogy amíg néhány évvel ezelőtt az ingatlanbefektetések elvárt megtérülési ideje négy-öt év volt, addig az mára tíz év fölé növekedett. Ennek oka az árrobbanást követő viszonylagos piaci konszolidáció, elsősorban az irodai célú ingatlanok vonatkozásában.
A BIF 2001. április 23-ra hívta össze évi rendes közgyűlését a verseg-fenyőharaszti kastélyszállóba. Az ingatlant egyébként a BIF egyik leányvállalata, a 15 millió forintos törzstőkéjű Kastélyszálló Kft. üzemelteti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.