Magas Prímagáz-osztalék
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságÁprilis 19-én tartja éves rendes közgyűlését a Prímagáz Rt., melynek tegnap megjelent meghívója egyetlen pontban okozott csak meglepetést. Az igazgatóság ugyanis 200 forintos részvényenkénti osztalék kifizetését javasolja, ami a 2000-es - hatalmas veszteséget hozó - évet megelőző nyereséges esztendőkben megszokottnál is magasabb osztalékfizetési rátát jelent. A tavalyi 1,6 milliárdos eredmény több mint harmada ráadásul egyszeri tétel (a budaörsi telephely eladása) következménye. A tőzsdei árfolyam mintegy 6 százalékos ugrással reagált a hírre. (VG)


