Lefelé tartott a forint
Igen élénk forgalomban körülbelül délig folyamatosan gyengült a forint a bankközi devizapiacon. A nyitás még a szerdai erős helyzetben történt, nemzeti devizánk pozíciója ekkor a sávcentrum alatt 12,75 százalékon állt. Később azonban a 12 százalékos szint alá csúszott az árfolyam. Délután heves ingadozásokkal 12,3 és 11,9 százalék között folyt az üzletelés. A jelenséget kereskedők szerint részben a régebbi forintfelfutásban jelentős szerepet játszó londoni befektetők eladásai, részben pedig a hó végi import-energiaszámlák kiegyenlítése okozhatta. (Megjegyezzük, utóbbi az előző hónapban meg sem látszott az árfolyamon.) Nem maradhatott viszont teljesen hatástalan a délután bejelentett 50 bázispontos lengyel és cseh kamatcsökkentés.
Az euróra egyébként még 240 forint alatti ajánlat is elhangzott, délután viszont a 242,10 forintos ár már igen jónak volt mondható. Kora este 243,10/20 forintot kértek el a közös európai devizáért. A dollár a kezdeti 270 forintos szintről 271 közelébe erősödött.
A forintpiacon átlagos kereskedés mellett nem változtak az overnight kamatok. A hosszabb lejáratokban már megjelent a szórványos üzletkötés.


