BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Irak lecsapott az olajra

Meglehetősen vegyes képet mutattak a főbb külföldi tőzsdék. A részvények többsége kismértékben drágult, ezt azonban ellensúlyozta, hogy az olajrészvények meglehetősen rosszul szerepeltek. A szektortól az vette el a befektetők kedvét, hogy Irak bejelentette: egy hónapos szünet után felújítja az olajexportot. A közlemény hatására meredeken esett az olaj világpiaci jegyzése.

Az európai tőzsdék forgalma meglehetősen lanyha volt, amit elsősorban a londoni piac zárva tartásával hoztak összefüggésbe a kereskedők. Főként a biztosítók részvényesei járhattak jól, miután a Swiss Re optimista előrejelzést adott az idei díjbevételek alakulására vonatkozóan. A francia Bouygues közel 4 százalékkal drágult, remélve: piacra dobja egyik jelentős érdekeltségét.

A Wall Streeten elsősorban a bankrészvények drágulása akadályozta meg, hogy az indexek komoly mértékben essenek. A pénzintézeti papírok iránt amiatt jött meg a bizalom, hogy általánossá vált a nézet, miszerint a Fed a közeljövőben még semmiképpen sem kezdheti meg a kamatok emelését.

A nap vesztese a Peregrine Systems volt, a szoftvergyártó részvényei több mint 60 százalékot zuhantak, miután bejelentette, hogy belső vizsgálatot kezd könyvelési szabálytalanságok feltárására.

Kelet-Európában lényegében kiegyensúlyozták egymást a lefelé és a felfelé tartó árfolyamok. Az indexek Varsóban, Prágában és Moszkvában alig változtak az előző hetihez képest.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.