Január 20-ától igényelhetik a felsőfokú oktatásban tanuló diákok a második félévre a diákhitelüket. Az idén azonban már nemcsak a Postabankon keresztül juthatnak pénzhez, hanem a Diákhitel Központtal (DK) szerződött OTP Bank, Inter-Európa Bank, Kereskedelmi és Hitelbank (K&H), Magyar Külkereskedelmi Bank, Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) és közel 120 szövetkezeti pénzintézet fiókjaiban is igényelhetik a kölcsönt. A CIB Bank hitelügyintézést ugyan nem vállal, de kedvezményes számlakondíciókat igen.
A bankok többsége nem számít fel havidíjat a számlavezetésért, bár a K&H Banknál ez havi 50, az IEB-nél 30 forintot jelent. Általában elengedik a számlához kapcsolódó bankkártya éves díját is, és több pénzintézet is havonta egy, esetleg több készpénzfelvétet is ingyenesen biztosít.
A Postabank 110 ezer meglévő ügyfelével helyzeti előnnyel indul a többi pénzintézettel szemben, és a kedvező díjtételek miatt nem számítanak a diákok tömeges elvándorlására. Fontos a pénzintézet elérhetősége is, és a bankjegykiadó automaták száma. A Postabank 206 ATM-jével (ebből 58 Budapesten található) a harmadik helyen áll. A legtöbb bankjegykiadó automatája (több mint 1100) az OTP Banknak van. További helyzetelőnye a több mint 400 fiókja, ahol a hallgatói igényeket fogadják. A legnagyobb hazai pénzintézetnél a diákhitelt a junior számla szolgáltatásaival kapcsolják össze, amit már január 20. előtt is megnyithatnak a hallgatók, és igényelhetik a hozzá kapcsolódó bankkártyát is.
A K&H Bank a Trambulin 18+ bankszámlát és a Trambulin Maestro bankkártyát kínálja a diákhitel mellé, amit 165 fiókjában érhetnek el a diákok. A pénzintézetnek több mint 250 ATM-je van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.