BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb árzuhanások után

Közepes, 5,95 milliárd forint részvényforgalom mellett 1,99 százalékos eséssel 7423,29 ponton zárt a BUX.

A blue chipek közül a legnagyobb mértékben a Richter ára szenvedte meg a tegnapi kereskedést, 4,35 százalékos csökkenéssel, 14 300 forinton zárt. A Mol záróára 1,93 százalékkal csökkent. Az OTP 1,33, a Matáv 1,27 százalékos esés mellett 2220, illetve 775 forinton fejezte be a kereskedést.

A kisebb papírokban a múlt héten még találhattak néha vigasztalást a hazai befektetők, a hétfői résztvevőknek azonban már erről is le kellett mondaniuk. A Fotex tegnap 4,8 százalékos csökkenéssel, 119 forinton zárt, a NABI 4,92 százalékos mértékű negatív elmozdulással a nap végére 2900 forinton cserélt gazdát.

A nap egyetlen pozitív árelmozdulását a BorsodChem-részvény jelentette, amely a szokottnál nagyobb, 73 milliós forgalom mellett 2,63 százalékkal, 6055 forintig emelkedett.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.