BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Humet: ma közgyűlés

A Humet Rt. egy nappal az elnapolt éves közgyűlése előtt tette közzé kibővített első negyedévi gyorsjelentését, amelyben rámutatott: a társaság saját tőkéje olyan szintre esett, hogy nagy valószínűséggel nem bír ki még egy drasztikusan veszteséges évet. A cég 33,3 millió forintos árbevétele 35 százalékkal múlja alul az elmúlt év hasonló időszakának adatát, s mint a tegnap napvilágot látott beszámoló rávilágított: a belföldi eladásoknál jelentkezett nagyobb visszaesés (42,1-ről 27,2 millióra), míg a kivitel 8,9-ről 6,1 millióra apadt. Igaz, az év első három hónapjának exportja csupán árnyalatnyit maradt el 2002 utolsó negyedévétől. Az árbevétel lemorzsolódásában szerepet játszott a hazai piacok elutasító magatartása, hiszen a szirup, pezsgőtabletta és kapszula iránti belföldi kereslet drasztikusan visszaesett - hangsúlyozza a beszámoló. Ez a mozzanat rányomta bélyegét az eredménykimutatás többi sorára is, az anyagjellegű ráfordításokat 68 százalékkal, 57,8 millióra mérsékelték (ezen belül a legnagyobb tételek közé tartoznak az üzletviteli tanácsadói költségek 15,4, a marketingköltségek 6,7 milliós összegei), ám a bérek és személyi jellegű egyéb kifizetések a vizsgált időszakban még nem tükrözték kellőképpen a "válsághelyzetet", ezek inkább 2003. április hónaptól lettek lefaragva - fogalmaz a gyorsjelentés. Ez utóbbi tétel 7,1 millióra rúgott az első negyedévben, alig 15 százalékos csökkenést mutatva.

A társaság mérlegfőösszege közel 50 százalékkal, 422 millióra apadt, a forgóeszközök több mint harmadára, a készletek pedig felére csökkentek, amelynek hátterében a kisebb belföldi értékesítés húzódott meg. A Humet saját tőkéje 72 százalékkal, 189 millióra zuhant.

A Humet ma tartja az áprilisban elnapolt közgyűlés második részét, ahol kiderül: a 36 forintos részvényárfolyamra váró befektetők mennyire türelmesek a társasággal szemben (ez összesen 140 millió forint kötelezettséget ró a cégre). A múlt hónapban az igazgatóságot arra szólították fel, az érdekelteket írásban kérje fel arra, hogy a fizetés határidejét 2004. július 1-jére módosítsák.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.