BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Folytatódott a pangás

Mérsékelt gyengüléssel zárta a tegnapot a Budapesti Értéktőzsde. A BUX 0,31 százalékos zsugorodása változatlanul alacsony, 5,9 milliárd forintos részvényforgalom mellett következett be. A tőzsdeindex záróértéke 7856 pont volt.

A négy vezető papír is csak enyhe elmozdulást mutatott. Közülük az egyetlen nyertes a Mol volt, az olajcég kurzusa 0,10 százalékkal, 5205 forintra araszolt. A Matáv egy forinttal lett olcsóbb szerdai záróértékéhez képest, a 809 forintos záróár 0,12 százalékos redukciónak felel meg. A Richter 0,21 százalékot csúszott lefelé, az utolsó kötés a gyógyszerpapírra 16 395 forinton született. Az OTP 2221 forintos záróára 0,63 százalékos értékvesztést jelöl.

A kisebb részvények közül egy jelentős megrendelés és a kedvező kilátások miatt a Graphisoft 2,67 százalékkal, 924 forintra tudott drágulni. A Brau és a BorsodChem is folytatta csendes araszolását, az előbbi 1,91 százalékot, az utóbbi 0,04 százalékot izmosodott.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.