BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kamatemelési várakozások

A múlt hét végi visszarendeződést követően tegnap ismét 260 forint fölé kúszott az euró árfolyama a bankközi devizapiacon. Az európai devizával a délutáni órákban 262,50/262,60 forinton kereskedtek, ami közel 3 forintos gyengülést jelent a hazai fizetőeszköz szempontjából.

A forint a hivatalos kereskedési idő végére pénteki szintjéhez mérten 104 bázisponttal gyengébben, 7,02 százalékon állt a sáv erős oldalán. A piac ismét meglehetősen illikvidnek bizonyult, aminek köszönhetően viszonylag kis összegű ajánlatokkal is meglehetősen nagy elmozdulásokat lehetett elérni az árfolyamokban. Az euró a nap egészében a 259,00 és a 263,10 forint közötti sávban mozgott.

Ennél kisebb mértékben vesztett a forint tegnap a dollárral szembeni értékéből. A zöldhasúra hétfőn a péntek délutáni 220,50/220,80 forintos jegyzés után 221 felett kötöttek üzleteket.

A tegnapi forintpiaci folyamatok a befektetőkben egy újabb kamatemelés lehetőségét is felvetették. Az overnight kamatok ennek megfelelően 10 bázisponttal, 6,60/6,80 százalékra, a hosszabb lejáratok azonban egy 50 bázispontos kamatemelést valószínűsítő szintre - 7,30 és 7,90 százalék közé - emelkedtek.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.