Aluljegyezték az aukciót
A megelőző két nap hozamesése után folytatta ereszkedő pályáját a hazai referenciagörbe. Az elmozdulások mértéke ugyanakkor némileg alulmúlta a megelőző napokban tapasztalt szinteket, 10 bázispont fölötti ereszkedések helyett 3-5 bázispontos csökkenések következtek.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tegnap fejezte be az új 10 éves magyar eurókötvény road-show-ját, ma pedig beárazzák a papírokat. Az eurókamatcsere-üzletekhez mért hozamfelár 0,27 és 0,29 százalékpont közötti lesz. Buzás László, az ÁKK vezérigazgató-helyettese az MTI-nek úgy nyilatkozott: nem számolnak a kibocsátási mennyiség emelésével, mivel az a hozamfelárat is emelné, másrészt a likviditási igény sem teszi azt szükségessé. A vezető úgy véli, hogy a Fitch által megerősített A mínusz besoroláshoz fűzött indoklás pesszimizmusa nem bátortalanítja el a befektetőket, azok ugyanis elsősorban az értékelés realitására figyelnek majd.
Rendkívüli érdektelenség fogadta a tegnapi 5 és 10 éves államkötvények aukcióját. A befektetők az előbbi papírokat aluljegyezték, így az adósságkezelő 35 helyett mindössze 27 milliárd forintért értékesített a papírokból. Az aukciós átlaghozam 9,23 százalék volt. A 10 éves kötvényekből a meghirdetettnek megfelelően 25 milliárd forintért aukcionált az ÁKK, az aukciós átlaghozam itt 8,13 százalékos lett.


