Megfordult a hozamtrend
Meglepte a lengyel piac a magyarországi befektetőket: több nap háborítatlan erősödése után tegnap ismét emelkedőre fogták a hazai referenciahozamok. A forint követte a zlotyt a hullámvölgybe, és ez a kötvények keresletére is rányomta a bélyegét. A befektetők fontosabb hírek hiányában egyelőre a szomszéd piacok eseményeire kénytelenek reagálni.
A hozamemelkedés mértéke elsősorban a rövidebb oldalon volt meghatározó, a görbe hosszabb vége ehhez képest meglehetősen nyugodtnak mutatkozott. A legnagyobbat az egyébként is aktív hároméves lejárat szakította tegnap 17 bázispontos emelkedésével, de nem örülhettek a hat és 12 hónapos kötvényeket tartók sem: itt a hozamszint 15-15 bázispontot növekedett. Az éven belüli futamidők közül a legkevésbé izgalmas napja az aukcióval érintett három hónapos lejáratnak volt, ez a futamidő 13 bázispontot növekedett. A hosszabb végen az éves 5, a tízéves 3, a 15 éves hozam pedig 2 bázispontot izmosodott.
A múlt heti tízéves kötvényfiaskó után visszatért az életkedv az állampapír-aukciókra: az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) tegnapi három hónapos diszkontkincstárjegy-aukcióján közel kétszeres túljegyzés adódott. Az ÁKK az 56 milliárd forintnyi ajánlatból 30 milliárdnyit fogadott el, az aukciós átlaghozam 12,33 százalék lett. Ma hat hónapos papírokkal jelentkezik az adósságkezelő.


