BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Enyhe forintelőny a nap végén

Kismértékben ugyan, de 251 forint alá esett az euró árfolyama tegnap a bankközi devizapiacon: az uniós deviza nap végi jegyzése 250,65/250,85 forint volt az egy nappal korábbi, 251 forinthoz felülről közelítő értékek után. A forint pozíciója ezzel 16 bázisponttal, 11,20 százalékra javult a sáv erős oldalán.

Nagyobb mozgolódás csak a délelőtti órákban támadt - ekkor 249,80 forintig is leesett az árfolyam -, később azonban lehiggadt a piac. Elemzők a tegnapihoz hasonló karakterű kereskedésre számítanak ma is, az erősödési hullám folytatására csak a jövő héttől látnak esélyt.

A dollár kezdetben Budapesten is követte a nemzetközi piacokon megkezdett gyengülést, később azonban korrekció következett: a tengerentúli deviza így szerdai szintjéhez közel zárta a napot. A délutáni 206,40/206,60 forintos jegyzés alig különbözött az egy nappal korábbi 206,10/206,30-os értéktől.

A forintpiaci likviditásszűke immáron 13 százalék fölé tolta az overnight kamatok jegyzését: a magas ráta várhatóan pénteken is maradni fog. A hosszabb lejáratokon azonban nyugodt és alacsony forgalmú kereskedés folyt, a kamatok így itt nem változtak.

A dollár immáron 106 jen alatt tartózkodik az ázsiai fizetőeszközzel szemben, jegyzése 105,93 jenen állt a délutáni órákban. Egy frissen publikált kimutatás szerint tengerentúli befektetők rekordmennyiségben vásárolták a japán társaságok részvényeit, az ország külkereskedelmi deficitje pedig tovább növekedett. A most elért jenárfolyamszint 5 hete a legmagasabb érték.

A befektetők kezdenek ismét óvatosabbá válni az ázsiai devizával szemben, a Bank of Japan intervencióra félretett tartalékairól ugyanis már legendák keringenek. Habár a jegybank az árfolyamkérdést ma már viszonylag rugalmasan kezeli, 105 jen alá feltehetőleg nem engedi majd a dollárt.

Az euró is erősödött a dollárral szemben, árfolyama 1,2135-ről 1,2175 dollárra emelkedett. Tette ezt annak ellenére, hogy a heti munkaerő-piaci jelentés ismét kedvező értékeket mutatott. Az USA GDP-je 4,1 százalékkal bővült az utolsó negyedévben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.