BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kevesen jutnak Mol-részvényhez

A várakozásoknak megfelelően a részvényigénylési időszak lejárta előtt lejegyezték a magánbefektetőknek felajánlott Mol-papírokat. Akik nem halasztott fizetéssel igényeltek részvényt, a szakértők szerint várhatóan nem kapnak az állami csomagból. A papírok pontos elosztását március 10-én hozzák nyilvánosságra.

A lehető leghamarabb, azaz már március 3-án lezárta az ÁPV Rt. a tulajdonában lévő Mol-részvények jegyzését, a 492 ezer papír ugyanis a várakozásoknak megfelelően kevés volt a magánbefektetők mennyiségi igényeihez mérten. Azok a befektetők, akik a mostani jegyzésen a teljes árat, vagyis a részvényenkénti 6500 forintot befizették, fejenként akár 1500 papírt is igényelhettek. Ekkora mennyiséghez azonban szinte garantáltan nem juthatnak hozzá. Sőt, piaci információk szerint egyetlen részvényt sem kaphatnak az ÁPV Rt.-től, miután valószínűleg a halasztott fizetéssel igénylők is túljegyezték a részvényt. Ők ugyanis elsőbbséget élveznek az elosztási sorrendben, vagyis a teljes árat befizetők csak akkor juthatnak részvényhez, ha a halasztottan fizetők igényeit már kielégítették. Utóbbiak egyébként 200 részvénynél eleve nem igényelhettek többet fejenként.

Arról, hogy valójában menynyi részvényt kaphat meg egy befektető, március 10-én ad tájékoztatást az ÁPV Rt. és a Raiffeisen. A Mol-részvényeket március 16-án helyezi el az ÁPV Rt. a befektetők értékpapírszámláján: ekkor kapják vissza a pénzüket azok is, akiknek igénylését nem tudták teljesíteni.

Az ÁPV Rt. Molban lévő tulajdona a mostani jegyzéssel 0,5 százalékponttal, míg a már említett február 17-i, intézményi befektetők számára meghirdetett értékesítés után 10,9 százalékponttal csökkent. Így a részvényeknek már csak a 11,7 százalékát birtokolja a privatizációs szervezet. Ezt a fennmaradó résztulajdont a február 17-től számított 180 napot követően értékesíthetik.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.