Econet-leányok alakultak
Az Econet.hu Rt. olyan holdingszerű cégcsoport létrehozásába kezdett bele, ahol az egyes tevékenységi területek önálló társaságokban világosan elkülönülnek, így a különböző üzletágak jövedelmezősége tisztán megítélhetővé válik. Ennek első lépéseként a társaság - az Eco.Net Hungary Kft. részvételével - 30 millió forintos alaptőkével megalapította az Ebpp.hu Informatikai Szolgáltató Rt.-t és 50 milliós törzstőkével az Econet Invest Vagyonkezelő Kft.-t. Az utóbbi cég megalakítására ázsióval kerül sor, a kft. saját tőkéje egy éven belül eléri a 400 millió forintot - derül ki az Econet.hu tegnapi közleményéből.
A két cég megalapítására a 2004. február 17-i közgyűlésen elhatározott zártkörű tőkeemelésből befolyt pénzbeli hozzájárulások biztosították a fedezetet. Az Ebpp.hu Rt. feladata az elektronikus számlabemutatási és fizetési rendszer magyarországi létrehozatala és működtetése, míg az Econet Invest Kft.-é a társaság meglévő - és a jövőben esetleg diverzifikálódó - befektetési portfóliójának kezelése.
Április folyamán az Econet.hu Rt. megkezdte korábbi alaptevékenységének az Eco.Net Hungary Kft.-be történő átcsoportosítását - fogalmaz a közlemény. Ez a jelenlegi szerződésállományt nem érinti, jelentőséggel csak a 2004. május után kötendő szerződések esetén bír. (VG)


