BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Röviden

Öt és fél milliárdot fizet az OTP Alapkezelő

Az OTP Alapkezelő Rt. a tavalyi 3,5 milliárd forintos nyereségnél is többet, 5,5 milliárd forintot fizetett ki osztalékként a tulajdonos OTP Banknak, amire a korábbi évek eredménytartalékai adnak lehetőséget. A tegnap közölt közgyűlési határozatokból az is kiderül, hogy a felügyelőbizottság elnökének tiszteletdíját havi 224, a tagokét havi 200 ezer forintban állapították meg. (VG)



CIB: két és fél milliárd forintot kap a tulajdonos

A CIB Bank tulajdonosa, az olasz Intesa Holding International 2,5 milliárd forintot vesz ki osztalékként a hitelintézet tavalyi eredményéből - derült ki a bank tegnap publikált közgyűlési határozataiból. Az osztalékot június 15-én fizetik ki, 275 forintos euróárfolyammal számolva. A CIB a magyar számviteli szabályok szerint 8,5, a nemzetközi szabályok szerint 10,8 milliárd forintos mérleg szerinti eredményt ért el 2003-ban. A közgyűlés Surányi György, Giovanni Boccolini, Massimo Pierdicchi, Gianfranco Mandelli, Farkas Ádám és Karvalits Ferenc igazgatósági tagságát újabb három évre meghosszabbította. (VG)



Szindikált hitel az ÁÉB-nek

Az Általános Értékforgalmi Bank Rt. (ÁÉB) április 16-án 50 millió USA-dolláros szindikált hitel felvételéről írt alá megállapodást a Bank Austria Creditanstalt és a Standard Bank London Ltd. által vezetett, nemzetközi bankokból álló konzorciummal - tette közzé a hitelintézet a Magyar Tőkepiac tegnapi számában. Az általános felhasználású hitel hároméves futamidejű, kamata a Libort 65 bázisponttal haladja meg. (VG)



A PKN cseh céggel indulna az Unipetrolért

A lengyel PKN tárgyalásokat kezdett a cseh Seta céggel annak érdekében, hogy konzorciumként induljanak a cseh Unipetrol privatizációján. A lengyel Parkiet napilap információi szerint a Seta már korábban felvette kapcsolatot a PKN-nel, de a lengyel cég addig nem kezdett tárgyalásokat, amíg a cseh Agroferttel, illetve az amerikai Conocóval nem zárultak sikertelenül megbeszélései. (VG)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.