BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A HVB lett a tanácsadó

Összességében a legelőnyösebb ajánlatot benyújtó HVB Bank Hungary Rt. lett a privatizációs tanácsadója az Antenna Hungária Rt. 75 százalék plusz egy szavazatot biztosító részvénycsomagjának értékesítésénél - közölte az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. pénteken a Magyar Tőkepiac hasábjain.

A pályázati dokumentációt kilenc társaság vásárolta meg tavaly december 21-én, amelyekből hat nyújtott be pályázatot.

Az ÁPV Rt. igazgatósága - bizottság javaslata alapján - három pályázatot érvénytelennek nyilvánított, így csak a HVB Bank Hungary Rt., az Erste Bank Befektetési Rt. és a CIB Közép-európai Bank Rt. pályázatát minősítették érvényesnek. Az ÁPV indoklása szerint a HVB Bank nemcsak a legjobb szakmai ajánlatot adta be, hanem díjajánlata is a legalacsonyabb volt. (VG)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.