BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Új tagok az igazgatóságban

Új igazgatósági tagokat nevezett ki az Inter-Európa Bank tegnapi közgyűlése. A grémium a tavaly november 21-én az igazgatósági tagságáról lemondott Nicola Calabro helyébe a Sanpaolo IMI romániai bankjánál vezérigazgatói tapasztalatokat szerzett Marco Capellinit választotta hároméves időtartamra. A közgyűlés a tavaly szeptember 1-jén felügyelőbizottsági tagságáról lemondott Lucidio Albrigo helyére négyéves időtartamra Enrico Arrigonit választotta. Előterjesztés az IEB és a CIB magyarországi fúziójáról, a nyilvános vételi ajánlatról nem szerepelt a napirenden. Mivel alacsony, 10 százalék körüli az Inter-Európa Bank közkézhányada, így vélhetően az itáliai tulajdonos nagyvonalú lesz, és háromszoros könyv szerinti érték felett teheti majd meg vételi ajánlatát az IEB-re – véli Sarkadi Szabó Kornél, a Cashline Értékpapír vezető elemzője. Véleményét a közép-európai bankok árazása szerint alakította ki, ám konkrétumot még nem lehet mondani, hiszen nem ismertek az IEB tavalyi gazdálkodására vonatkozó adatok.

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete arról tájékoztatta lapunkat, hogy a nyilvános vételi ajánlat tekintetében az IEB „a törvényes határidőn belül van”. Nem hivatalos értesüléseink szerint az anyabank január 3-án értesítette a felügyeletet a tulajdoni hányad változásáról, a vonatkozó törvény szerint pedig a befolyásszerzés bejelentésétől számított tizenöt napon belül kell megtenni az ajánlatot és nem a befolyásszerzés dátumától. Így a héten várható a nyilvános vételi ajánlat bejelentése.

Magyarországon még csak a tulajdonosi szinten jelentkezik a Sanpaolo IMI és a Banca Intesa fúziójának hatása, az olasz hitelintézetek tulajdonában lévő CIB Bank és az Inter-Európa Bank működését alapjaiban nem érinti. A piaci spekuláció szerint a két magyarországi bankot összeolvasztják, és ez az Inter-Európa Bank esetében akár nyilvános vételi ajánlatot, tőzsdei kivezetést is hozhat. A két magyarországi leány, az IEB és a CIB egyesülésével a harmadik legnagyobb hitelintézet jöhet létre Magyarországon.

Az anyabankok fúziójáról szóló, először híreszteléseknek, majd a konkrét és hivatalos bejelentéseknek köszönhetően az IEB részvényei tavaly a Budapesti Értéktőzsde második legjobban teljesítő instrumentumai voltak. Az elmúlt év folyamán mintegy 112 százalékkal nőtt az árfolyamuk.

A CIB Bank anyavállalata, a Banca Intesa, valamint az IEB anyacége, a Sanpaolo IMI fúziója jogi értelemben ez év január elsejétől hatályos. A tegnap megrendezett idei első, rendkívüli közgyűlésen az új igazgatósági tagok mellett a felügyelőbizottság átalakulásáról is határoztak a résztvevők. Az anyabankok fúziója miatt módosították az alapszabályt, a legfőbb változás – az IEB az Intesa Sanpaolo bankcsoport tagja – átvezetése is megtörtént. VG

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.