BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nyugodt nap elé néz a Budapesti Értéktőzsde

A tegnap elkezdődött amerikai gyorsjelentési szezon nem adott új lendületet a globális piacoknak, jelentős izgalmakra nem számíthat a magyar piacon befektető sem. A Mol papírjai jelentősebb vételi érdeklődés híján elindulhatnak a lemorzsolódás útján, a történelmi csúcsra emelkedett OTP részvények esetében is a kisebb szünet valószínűbb. A Richter részvények tulajdonosai feltehetően a profitrealizálás mellett döntenek a 39000 forintos árfolyamszint környékén, az Egis semleges, az Mtelekom papírjaiban továbbra sem fedezhető fel növekedési potenciál – vélik a Raiffeisen Bank elemzői.

Kis pluszban kezdte a napot a BUX

A nyitást követően 0,2 százalékos pluszba került a Budapesti Értéktőzsde elsőszámú mutatója, a legnagyobb forgalmú papírok közül egyedül a Genesis bukott – igaz a kispapír 9.25-kor több mint 3 százalékkal olcsóbb volt a tegnapi záráskor meghatározott értékénél. A legnagyobb forgalmat a tegnapihoz képest változatlan árfolyamon az OTP papírjaival bonyolították, a forgalom alapján második helyezett Mol részvények leheletnyit – 0,04 százalékot - erősödtek.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.