Tartotta a kamatot az EKB is
Az elemzők többsége erre a döntésre számított. Délután tart sajtótájékoztatót az EKB elnöke Jean-Claude Trichert, ahol részleteket jelenthetnek be a 60 milliárd euró kötvény vásárlási programról.
Elemzők nem számítanak arra, hogy a program kiterjesztését jelentsék be, miután annak ellenzőjét, a német tanácstag Axel Webert védelmébe vette Angela Merkel kancellárnő. Korábban „a mennyiségi könnyítés” politikájáról és a kamatszint alsó határáról robban ki vita a kormányzótanács német tagja és a kisebb tagállamok, így a szlovén, a görög és a ciprusi jegybankok küldöttei között.
A döntést követően az euró árfolyama 0,4 százalékot gyengült a dollárral szemben 1,4096-os szintre.
Az EKB döntését megelőzően a Bank of England (BoE) is a kamattartásról hozott határozatot. A várakozásoknak megfelelően, történelmi mélyen, 0,5 százalékon tartotta az irányadó kamatrátát BoE.