BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tőzsdére mehet a K&H

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Európai Bizottság elfogadta a KBC Bankcsoport szerkezetátalakítási tervét. Ez azt jelenti, hogy a társaság elképzeléseinek megfelelően csak a magtevékenységére fog koncentrálni.

Mint arról korábban már beszámoltunk, a bank szerkezetátalakítási tervet nyújtott be az Európai Bizottsághoz, amelyben felvázolja, hogy miként tudja visszafizetni a kapott 7 milliárd euró összértékű kormányzati hiteleket.

A bank a jelentés elfogadását követően nyilvánosságra hozott jelentésében kifejtette, hogy ezentúl csak az anyaországra (Belgiumra) és öt kelet-közép-európai országra (Bulgária, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) kíván koncentrálni.

Tőkefelszabadítás céljából a KBC nyilvános ajánlattétel keretei között értékesíti a cseh CSOB Bankban meglévő kisebbségi részesedését. "A CSOB-nak jelenleg piacvezető pozíciója van a régió jelenleg egyik legjobban teljesítő piacán" - indokolta a döntést Jan Vanhevel a csoport vezérigazgatója.

A bankcsoport fontolgatja több - nem a magtevékenységhez tartozó - kelet-közép-európai részesedése értékesítését, többek között a magyar K&H bank is a tőzsdére mehet - derül ki a közleményből.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.