Nem tervez új vásárlást a régióban a Raiffeisen
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEgyelőre nem tervez újabb akvizíciókat Közép- és Kelet-Európában a Raiffeisen Bank International – idézte a bankcsoport vezérigazgatóját, Herbert Stepicet tegnap a Reuters. A vezérigazgató ugyanakkor hitet tett a kelet-közép-európai régió mellett, azzal együtt is, hogy a Moody’s legutóbb jórészt pont a régió országaival kapcsolatos bizonytalanságok miatt minősítette le a Raiffeisent. „A tizennyolc piacon, ahol jelen vagyunk, az organikus növekedésre koncentrálunk, ami azt jelenti, hogy nem tervezünk további akvizíciót” – mondta Stepic a szerdai éves közgyűlésen. Hozzátette: a kelet-közép-európai régió még mindig attraktív, és a kontinens húzó térsége marad.
A vezérigazgató nem zárta ki egy újabb tőkeemelés lehetőségét sem a bankcsoportnál, mondván, hogy a piaci körülmények jövőbeni alakulásától függően ez továbbra is egy lehetséges opció. (Ez a kijelentés a részvényesek körében vélhetően nem aratott osztatlan sikert, hiszen egy részvénykibocsátás hígítási veszéllyel járhat.)
A Raiffeisen-csoport Magyarországon is meghatározó szerepet játszik. Érdekeltsége, a Raiffeisen Bank Zrt. 2300 milliárd forint közeli, 2011-es, nem konszolidált mérlegfőösszege alapján a hatodik számú szereplőnek számít a hazai piacon, és a nagybankok között tartják számon. A magyarországi hitelintézet tavaly jelentős veszteséget termelt, elsősorban a hitelportfólió minőségének romlása miatt.

