BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Még túl sok a készpénz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Rendkívül sok készpénzt tartanak maguknál a magyar háztartások, mindez azonban komoly költségeket ró rájuk – hívja fel a figyelmet a Bankmonitor.hu legfrissebb elemzése. „Magyarország gyakorlatilag „készpénznagyhatalomnak” számít nemzetközi összehasonlításban: míg Nyugat-Európában átlagosan a likvid pénzügyi vagyonuk 2 százalékát tartják készpénzben a háztartások, addig ugyanez a szám hazánkban 12,7 százalék volt tavaly év közepén. Az év végén ráadásul a készpénztartás tovább növekedett: a 0,3 százalékos, készpénzfelvételhez kapcsolódó tranzakciós adó bevezetésének rövid távú hatásaként a háztartások 143 milliárd forinttal növelték állományukat” – közölte Bonda Balázs, a Bankmonitor.hu elemzője.

A korábbi években ezzel szemben mindössze 40-57 milliárd forint volt az év végi növekedés.

„Ha nem csak az év eleji fogyasztást fedező mértékben valósult meg a készpénzállomány növelése, úgy hosszabb távon jelentős költségeket eredményezhet a papírpénzhez való ragaszkodás, hiszen az otthon tartott pénz után nem jár semmilyen kamat.” – mondta az elemző. Hozzátette: az elmaradt kamat mellett a készpénztartás a további költségei miatt sem lehet jó megoldás a családok számára.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.