Az év váltással mindig felvetődik a kérdés, hogy mit vegyünk és mit adjunk el. Az alapkezelők is általában az év elején súlyozzák újra a portfóliójukat, és ezzel sok esetben meg is határozzák az irányt.
Szerintünk az idei évben is jól teljesítő részvénypiacokkal találkozhatunk. A sok geopolitikai, politikai feszültségek, járványok és egyéb kockázat ellenére. A kínai részvénypiacot a „hirtelen” 50 százalékos emelkedése ellenére továbbra is attraktívnak tartjuk, érdemes megvizsgálni a fejlett piaci indexek és a BUX várható teljesítményét is.
A hazai tőzsdeindex az elmúlt évek szenvedései után idén jobb évet zárhat. A teljes profittömeg akár meg is ötszöröződhet, aminek egyszerű oka van. Tavaly a devizahiteles ügy miatt majdnem 200 milliárd forint adózás utáni veszteség keletkezett a tőzsdén forgó bankoknál. Ettől az egyszeri tételtől eltekintve is mintegy 25 százalékkal növekedhet a profit idén. Ez kimagasló az S&P500 öt és a DAX tízszázalékos eredménybővüléshez képest. Viszont az árazást tekintve – a kockázatokat is figyelembe véve – azt találjuk, hogy a budapesti piac még ezzel a növekedéssel sem attraktív. Az ok a részvények árazása: a BUX index P/E (ár/nyereség) alapon kicsivel a historikus átlag fölött mozog, viszont a hozamok és kockázatok alapján számított „fair érték” is a jelenlegi 10-es ráta körül alakul. Az S&P500 és a DAX esetében is igaz az átlag körüli érték, de az alacsony hozamok, és kisebb kockázatnak köszönhetően a „fair érték” a jelenlegi árfolyamoknál magasabban adódik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.