BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ötszázmillió eurónyi kötvénnyel készül a Bank of China magyar fióktelepe

Befejeződött a Bank of China “Egy övezet, egy út” kötvény kibocsátásának ármeghatározása. A kötvények fix és változó kamatozással, négy fajta pénznemben - kínai renminbiben, amerikai dollárban, euróban és szingapúri dollárban - kerülnek kibocsátásra, 2, 3, 4, 5, 7, 10 és 15 éves lejáratokkal.

A kötvényeket a „NASDAQ Dubai”-on, a Szingapúri Értéktőzsdén, a Taipei Értéktőzsdén, a Hongkongi Értéktőzsdén és a Londoni Értéktőzsdén, összesen 5 értéktőzsdén jegyzik. A kibocsátás összesen 10 fajta kötvényterméket tartalmaz, volumene több pénznemben és különböző típusban eléri a 4 milliárd dolláros összértéket. Az “Egy övezet, egy út” kötvény kibocsátása a Bank of China külföldi középlejáratú értékpapír programjának része.

A mostani kötvény kibocsátói a Bank of China-nak az “Egy övezet, egy út” stratégia földrajzi elhelyezkedése mentén található külföldi - az abu dhabi, magyarországi, szingapúri, tajvani és hongkongi - leányszervezetei. Az így megszerzett forrást a Bank of China az “Egy övezet, egy út” mentén elhelyezkedő leányszervezeteinél mutatkozó finanszírozási szükségletek kielégítésére használja fel. Ez egyrészt a nemzetközi értékpapírpiacon történő kötvénykibocsátás módjának innovációja, másrészt a Bank of China Kína “Egy övezet, egy út” stratégiájával történő pénzügyi összekapcsolódására irányuló innovatív kezdeményezésének megvalósítása, amely a Bank of China határon átnyúló koordinációs kompetenciáját és globális erőforrás allokálási képességét is jól mutatja.

A Bank of China Limited Magyarországi Fióktelepének elnöke, Chen Huaiyu elmondta, hogy a magyarországi szervezet nevében történő 500 millió euró összegű 3 éves lejáratú fedezet nélküli előre sorolt kötvény kibocsátása főként Közép-Kelet-Európa legnagyobb kínai beruházása, a BorsodChem Zrt., valamint a magyar MVM Zrt. és más vállalatok befektetési és fejlesztési terveinek támogatását szolgálja. Ez a magyar pénzügyi intézmények idei év során lebonyolított legnagyobb volumenű nemzetközi kötvénykibocsátása. A kötvény sikeres kibocsátása azt mutatja, hogy a nemzetközi befektetők nagy bizalmat helyeznek Magyarország és Közép-Kelet-Európa jövőbeni gazdasági fejlődésébe, bíznak abban, hogy az “Egy övezet, egy út” stratégia a régiónak hatalmas fejlődési lehetőségeket fog hozni. Említésre méltó továbbá, hogy a mostani kötvénykibocsátás egyben Magyarország és Kína kormányai között a hónap elején aláírt „Egy övezet, egy út" együttműködéssel kapcsolatos egyetértési nyilatkozat végrehajtásának egyik fontos lépése. A jövőben a Bank of China magyarországi központja fel fogja gyorsítani közép-kelet-európai szervezeteinek fejlesztését, ezzel elősegítve többek között a kínai vállalatok további befektetési terveinek megvalósítását a régióban.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.