BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A BUX indexkosarában az Elmű és a Zwack

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

TŐKEPIAC A Budapesti Értéktőzsde Zrt. BUX indexkosarába új részvényként bekerült az Elmű és a Zwack Unicum tegnapi hatállyal – derül ki a BÉT közleményéből. Az Elmű papírjai 1998-as tőzsdei bevezetésük óta először kerültek be a BUX-kosárba. A Zwack Unicum részvények első alkalommal tőzsdére lépésük évében, 1993-ban kerültek be az indexbe, majd a jelenlegi felülvizsgálat eredményeként, 17 éves szünet után tértek vissza ismét a kosárba. A BÉT által publikált másik, a közepes és kis piaci tőkeértékű tőzsdei cégeket tömörítő BUMIX indexben a Zwack 2009 óta folyamatosan jelen van, míg az Elmű előzőleg 2004 és 2007 között volt tag. Az új BUX-kosár mostantól tizennégy papírt – az ANY Biztonsági Nyomda, az Appeninn, a CIG Pannónia, az Elmű, az ÉMÁSZ, az FHB, a Graphisoft Park, a Magyar Telekom, a Mol, az OTP Bank, a PannErgy, a Rába, a Richter Gedeon és a Zwack Unicum részvényét – tartalmazza. Katona Zsolt, a BÉT vezérigazgatója elmondta: a BUX kosarában lévő részvények iránti többletkereslet és az indextagsággal járó, kiemelt befektetői és médiafigyelem olyan előny, amely csak olyan társaságok számára nyílik meg, amelyeknek részvényei a tőzsdén forognak.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.