BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A nap nyertese: Samsung

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Közel féléves csúcsra emelkedett a dél-koreai tőzsdén a Samsung árfolyama azt követően, hogy a társaság nagy volumenű sajátrészvény-vásárlást jelentett be. Az árfolyam több mint 2 százalékot erősödött a hírre, amit a harmadik negyedéves gyorsjelentéssel együtt tett közzé. A Samsung 11,3 milliárd dél-koreai won értékben, vagyis közel 10 milliárd dollárért tervez sajátrészvény-vásárlásokat a következő egy évben. Emellett osztalékot is fizet a technológiai óriás, a következő három évben a szabad cash flow 30–50 százalékát fizetheti ki osztalék formájában a részvényeseknek. Ennek örültek a befektetők, miután a Samsung az okostelefon-piaci teljesítményével mostanában nem igazán tudta elkápráztatni őket, hiszen folyamatosan piaci részesedést veszít az Apple-lel és a kínai mobilgyártókkal szemben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.