Egyszer fent, egyszer lent
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA nap nyertesei: gyógyszergyártók
Optimista elemzői véleményekre emelkedtek az európai gyógyszergyártók részvényei, ezzel az egészségügyi szektor jár az élen az európai tőzsdén. A Citigroup tartásról vételre minősítette fel a Roche részvényeit. A Morgan Stanley pedig számos európai gyógyszergyártóra vonatkozó célárfolyamát megemelte, közte az AstraZeneca, a Glaxosmithkline és a Novartis részvényeire is magasabb célárat állapított meg. Az AstraZeneca papírjait felülsúlyozásra ajánlja a Morgan Stanley, a célárat 43 fontról 53 fontra emelte. A Glaxosmithkline részvényeire tartás ajánlást fogalmazott meg, a célárat 13,5 fontról 14,5 fontra növelte. A Novartisra vonatkozó ajánlása tartás, 101 svájci frankos célárral, ami 3 frankkal magasabb az előzőnél. A Glaxosmithkline és az AstraZeneca közel 2 százalékot emelkedett, a Roche árfolyama pedig másfél százalékos pluszba lendült.
A nap vesztese: K+S
Jelentős eladói nyomás alá kerültek a német műtrágyagyártó cég, a K+S részvényei a szerdai kereskedésben, a papírok közel 4 százalékos mínuszban is jártak. Az esésben szerepet játszhat, hogy az HSBC a korábbi vételről tartásra rontotta a részvényekre vonatkozó ajánlását, a célárát pedig 26,5 euróról 25 euróra csökkentette. Az elemzőház azzal magyarázta a döntését, hogy a jövőben nehéz üzleti környezetre és emelkedő költségekre számít a vállalatnál. A közelmúltban a K+S árfolyama jelentősen emelkedett, miután ismét felerősödtek a spekulációk egy esetleges felvásárlással kapcsolatban. Egy német befektetési hírlevél arról írt, hogy a kanadai Potash, amely korábban is pályázott már a cégre, újabb ajánlatot tehet. A Potash a kedvezőtlen piaci körülményekre hivatkozva október elején visszavonta a K+S-re tett 7,9 milliárd eurós felvásárlási ajánlatát.


