Bírságot kapott a Budapest Bank
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Magyar Nemzeti Bank (MNB) 11,5 millió forintra bírságolta a Budapest Bankot tegnapi határozatában, mivel a bank megsértett különféle előírásokat. A jegybank megállapította, hogy a hitelintézet a lakossági és mikrovállalkozói ügyfélkörben nem tartotta be maradéktalanul a pénzforgalmi szolgáltatások nyújtásáról szóló törvény előírásait. Voltak problémák egyebek között a keretszerződések tartalmával, a szerződéskötést megelőző tájékoztatással, a költségmentes felmondás lehetőségével kapcsolatban is. A hitelintézet emellett a pénzforgalom lebonyolításáról szóló MNB-rendelet szabályai közül megsértette a fizetési megbízás teljesítésére, visszautasítására, a haladéktalan jóváírásra, valamint az értéknap használatára vonatkozó rendelkezéseket.
A jegybank arra kötelezte a Budapest Bankot, hogy legkésőbb szeptember 30-áig orvosolja a problémákat, és tegye meg az ehhez szükséges intézkedéseket.


