BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kiderült: quaestorosok és rokonaik is a bedőlés előtti napon vették ki a pénzüket

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Tovább bővül azoknak a listája, akikről kiderült, hogy épp egy nappal az összeomlás előtt vették ki a Quaestorból a megtakarításaikat.

Quaestorosok, volt quaestorosok és rokonaik is voltak azon szerencsések között, akik a bedőlés előtti utolsó nap vették ki a megtakarításukat a Quaestorból - írta meg az Index.

A lista egy részét az N1 tévé már megszellőztette, ekkor kiderült, hogy egy a Legfőbb Ügyészségen régebben dolgozó sofőr a bukás előtt 200 milliót vett ki, a HVG pedig kiderítette, hogy egy szegedi bíró és az anyja is épp időben lépett.

A lista alapján egy nappal a bukás előtt mentette ki a pénzét a Tarsoly Csaba és vádlott-társai ellen folyó per koronatanúja, a Quaestor volt treasury igazgatója, Kámory Ferenc. Az ügy másik fontos tanúja, Tóth Ibolya volt back office-vezető neve is felbukkan a listán, egy hárommilliós tétellel, de ebben az esetben a gyakori név miatt nehéz ellenőrizni, hogy valóban róla van-e szó, vagy csak valakiről, akit ugyanúgy hívnak.

Szintén az utolsó napon vette ki a pénzét az ügy ötödrendű vádlottja, Berecz László anyja. Berecz László a Quaestor hálózati igazgatója volt, amíg csődbe nem ment a cég őt pedig le nem tartóztatták, édesanyja 13,6 millió forinttal távozott egy nappal a bedőlés előtt.

Ugyanekkor mentette ki a megtakarításait Tóth Róbert József, aki a Quaestor régebbi utazásszervező cégének regionális igazgatójaként dolgozott  - írja az Index egy volt Quaestor-alkalmazott forrásra hivatkozva.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.