BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felminősítették a Magyar Telekomot

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A pénteki tőzsdenapon a nagypapírok közül csak a Magyar Telekom árfolyama zárt pozitívan.

Pluszban nyitott, de mínuszban zárt pénteken a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX. A mutató fél százalékot süllyedt a nap végére, s 35 599,51 ponton állt meg. A nagypapírok közül egyedül a Magyar Telekom árfolyama emelkedett 0,43 százalékkal 470 forintra. Mindebben szerepet játszhatott, hogy a távközlési cég részvényét felminősítette a Berenberg, amely a korábbi 540-ről 550 forintra emelte a részvény célárát. A Telekom papírjait ennek ellenére nem tépték ki egymás kezéből a befektetők, a pénteki forgalom csupán 129 millió forint volt.

Fotós: Földi D. Attila

A teljes tőzsdei forgalom is alacsony volt a BÉT-en, alig haladta meg a 6 milliárd forintot. Az OTP 2,6 milliárd forintos forgalomban fél százalékot esett pénteken, 9235 forinton zárt. A Mol árfolyama 0,37 százalékkal 21 730 forintra süllyedt, a Richteré 0,91 százalékkal 7040 forintra ereszkedett. A kispapírok közül viszont több is jól szerepelt, a Duna House például 4,5, a Rába 3,7 százalékot emelkedett.

Nyugat-Európában is estek a részvények pénteken. A londoni FTSE 100 index 0,20, a frankfurti DAX 30 mutató 0,49 százalékos mínusszal, a párizsi CAC 40 pedig 0,35 százalékos csökkenéssel fejezte be a napot.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.